Astra Giurgiu a învins FC Botoşani în inferioritate numerică, scor 2-1. A treia înfrîngere la rând pentru moldoveni

0

În ultima etapă din acest an, Astra Giurgiu a trecut cu 2-1 de FC Botoşani, deşi a evoluat în inferioritate numerică mai bine de o repriză.

Aflat la, probabil, ultimul său meci pentru Astra, Alex Ioniţă a deschis scorul din penalty în minutul 9. Giurgiuvenii au primit apoi o lovitură, după de Abang a fost eliminat în minutul 30.

Botoşănenii au egalat tot din penalty, în minutul 63.

Pe contraatac, Astra a marcat golul victoriei în minutul 83 prin Belu.

Astra Giurgiu: Iliev - Belu, Polczak, Bejan, Radunovic - Dandea, Mrzljak (Le Tallec '72) - Ioniţă (V. Gheorghe '82), Seto, Balaure (Butean '59) - Abang. Antrenor: Edward Iordănescu

FC Botoşani: Cobrea - Unguruşan, Burcă, Miron, Muşat - Bordeianu (Moruţan '53), Oaidă (Serediuc '71) - Roman, Rodriguez, Buş (Chitoşcă '51) - Chiaccheri. Antrenor: Costel Enache