Astra - Dinamo şi Steaua - CSMS Iaşi, în prima etapă a Ligii I. Programul turului ediţiei 2016-2017 a campionatului

Astra - Dinamo şi Steaua - CSMS Iaşi, în prima etapă a Ligii I. Programul turului ediţiei 2016-2017 a campionatului

Rapid

Adunarea Generală a LPF a decis să amâne până la 21 iulie decizia privind excluderea grupării Rapid din Liga I, după ce Curtea de Apel va judeca cererea giuleştenilor.

Ştiri pe aceeaşi temă

Echipa Astra Giurgiu va evolua pe teren propriu cu FC Dinamo, iar FC Steaua va juca, acasă, cu CSMS Iaşi, în prima etapă a Ligii I, s-a stabilit, marţi, în urma tragerii la sorţi a meciurilor din sezonul regulat al ediţiei 2016/2017. 

Programul complet al turului Ligii I

Etapa I, 22 iulie

Pandurii - CSU Craiova
Astra Giurgiu - Dinamo
Rapid/ACS Poli - FC Botoşani
CFR Cluj - Concordia Chiajna
FC Voluntari - Viitorul Constanţa
Steaua - CSMS Iaşi
Gaz Metan - ASA Tg. Mureş

Etapa a II-a, 30 iulie

CSU Craiova - ASA Tg. Mureş
CSMS Iaşi - Gaz Metan
Viitorul Constanţa - Steaua
Concordia Chiajna - FC Voluntari
FC Botoşani - CFR Cluj
Dinamo - Rapid/ACS Poli
Pandurii - Astra Giurgiu

Etapa a III-a, 6 august

Astra Giurgiu - CSU Craiova
Rapid/ACS Poli - Pandurii
CFR Cluj - Dinamo
FC Voluntari - FC Botoşani
Steaua - Concordia Chiajna
Gaz Metan - Viitorul Constanţa
ASA Tg. Mureş - CSMS Iaşi

Etapa a IV-a, 13 august

CSU Craiova - CSMS Iaşi
Viitorul Constanţa - ASA Tg. Mureş
Concordia Chiajna - Gaz Metan
FC Botoşani - Steaua
Dinamo - FC Voluntari
Pandurii - CFR Cluj
Astra Giurgiu - Rapid/ACS Poli

Etapa a V-a, 20 august

Rapid/ACS Poli - CSU Craiova
CFR Cluj - Astra Giurgiu
FC Voluntari - Pandurii
Steaua - Dinamo
Gaz Metan - FC Botoşani
ASA Tg. Mureş - Concordia Chiajna
CSMS Iaşi - Viitorul Constanţa

Etapa a VI-a, 27 august

CSU Craiova - Viitorul Constanţa
Concordia Chiajna - CSMS Iaşi
FC Botoşani - ASA Tg. Mureş
Dinamo - Gaz Metan Mediaş
Pandurii - Steaua
Astra Giurgiu - FC Voluntari
FC Rapid/ACS Poli - CFR Cluj

Etapa a VII-a, 10 septembrie

CFR Cluj - CSU Craiova
FC Voluntari - FC Rapid/ACS Poli
Steaua - Astra Giurgiu
Gaz Metan - Pandurii
ASA Tg. Mureş - Dinamo
CSMS Iaşi - FC Botoşani
Viitorul Constanţa - Concordia Chiajna

Etapa a VIII-a, 17 septembrie

CSU Craiova - Concordia Chiajna
FC Botoşani - Viitorul Constanţa
Dinamo - CSMS Iaşi
Pandurii - ASA Tg. Mureş
Astra Giurgiu - Gaz Metan
Rapid/ACS Poli - Steaua
CFR Cluj - FC Voluntari

Etapa a IX-a, 21 septembrie

FC Voluntari - CSU Craiova
Steaua - CFR Cluj
Gaz Metan - Rapid/ACS Poli Timişoara
ASA Tg. Mureş - Astra Giurgiu
CSMS Iaşi - Pandurii
Viitorul Constanţa - Dinamo
Concordia Chiajna - FC Botoşani

Etapa a X-a, 24 septembrie

CSU Craiova - FC Botoşani
Dinamo - Concordia Chiajna
Pandurii - Viitorul Constanţa
Astra Giurgiu - CSMS Iaşi
Rapid/ACS Poli - ASA Tg. Mureş
CFR Cluj - Gaz Metan
FC Voluntari - Steaua

Etapa a XI-a, 1 octombrie

Steaua - CSU Craiova
Gaz Metan - FC Voluntari
ASA Tg. Mureş - CFR Cluj
CSMS Iaşi - Rapid/ACS Poli
Viitorul Constanţa - Astra Giurgiu
Concordia Chiajna - Pandurii
FC Botoşani - Dinamo

Etapa a XII-a, 15 octombrie

CSU Craiova - Dinamo
Pandurii - FC Botoşani
Astra Giurgiu - Concordia Chiajna
Rapid/ACS Poli - Viitorul Constanţa
CFR Cluj - CSMS Iaşi
FC Voluntari - ASA Tg. Mureş
Steaua - Gaz Metan

Etapa a XIII-a, 22 octombrie

Gaz Metan - CSU Craiova
ASA Tg. Mureş - Steaua
CSMS Iaşi - FC Voluntari
Viitorul Constanţa - CFR Cluj
Concordia Chiajna - Rapid/ACS Poli
FC Botoşani - Astra Giurgiu
Dinamo - Pandurii
 

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like mai jos:


citeste totul despre: