ASA Târgu-Mureş - Viitorul, 2-2, în Liga I. Balaur, înger şi demon pentru gazde

0
Ionuţ Balaur

ASA Tg. Mureş a terminat la egalitate, scor 2-2, partida disputată la Cluj în compania Viitorului, în etapa a XVIII-a a Ligii I, joc la care a înscris golul egalării în minutul 90+2.

Golurile au fost marcate de Brandan '12 şi Balaur '90+2 pentru gazde, respectiv Balaur '36 (autogol) şi Aganovici '65 pentru oaspeţi.

ASA Târgu-Mureş: Stăncioiu - Velayos, Ivan Gonzalez, Balaur, Balici - Gorobsov, G. Mureşan (Voiculeţ '69), Brandan - Jazvici (Axente '78), Ramiro Costa, Romario (Hanca '66). Antrenor: Cristiano Bergodi.

Viitorul: Râmniceanu - Benzar, K. Boli, Mitrea, Cr. Ganea - V. Achim (Nedelcu '66), I. Filip, Aganovici - Nicoliţă, Cernat (I. Hagi '78), Chiţu (R. Marin '46). Antrenor: Gheorghe Hagi.

Arbitri: Radu Petrescu - Adrian Radu Ghinguleac, Ovidiu Artene - Cătălin Popa.

Observatori: Patriţiu Abrudan, Octavian Goga.

Înainte de startul jocului s-a ţinut un minut de reculegere. Meciul s-a disputat pe "Cluj Arena" din cauza unor lucrări de modernizare la stadionului "Trans-Sil", din Târgu-Mureş, a relatat Mediafax.