Andreescu, capăt de drum: Bianca s-a retras după ce a fost spulberată în primul set. Pe ce loc va ajunge în lume

După o serie fabuloasă, începută la Indian Wells, Bianca Andreescu n-a putut câştiga şi cel de al 11-lea meci consecutiv. Puştoaica de 18 de ani a cedat, în final, din motive fizice.

Ştiri pe aceeaşi temă

Bianca Andreescu rămâne cu cele zece victorii succesive care i-au adus trofeul de la Indian Wells şi o calificare până în optimile de la Miami Open.

Luni seara, canadianca a fost depăşită total în duelul cu Kontaveit (19 WTA), cedând primul set, fără drept de apel, scor 1-6. Nici în setul doi Bianca n-a reuşit să se redreseze, aşa că, la 2-0 pentru Kontaveit, a abandonat din motive medicale.

În următorul clasament mondial, Andreescu va ocupa locul 23.

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like mai jos: