ACS Poli Timişoara a remizat cu CFR Cluj, în play-out-ul Ligii I. Oaspeţii au înscris toate golurile în prelungiri

0
CFR Cluj
CFR Cluj

ACS Poli Timişoara a terminat la egalitate, duminică, pe teren propriu, scor 2-2, cu formaţia CFR Cluj, într-un meci din etapa a doua a play-out-ului Ligii I.

Formaţia din Cluj a deschis scorul încă din minutul 10, prin Ovidiu Popescu. Reuşita de 2-0 a venit înaintea pauzei dintr-un penalty executat de veteranul Ianis Zicu.

CFR Cluj a rămas în zece în minutul 58, după ce Mureşan a încasat cel de-al doilea cartonaş galben.

În prelungirile partidei, CFR Cluj a marcat, prin Camora, golul care a anunţat revenirea echipei. Când totul părea pierdut, Petrucci a marcat golul egalizator, în ultimele secunde ale partidei.