VIDEO Şarapova o învinge pe Ostapenko după un meci de peste trei ore! Posibil duel cu Simona Halep în semifinale

0

Maria Şarapova a trecut de letona Jelena Ostapenko în sferturile turneului de la Roma după o partidă de peste trei ore, scor 6-7, 6-4, 7-5.

În semifinale, Şarapova ar putea da piept cu Simona Halep, dacă românca trece de sportiva franceză Caroline Garcia, locul 7 WTA, în meciul programat după ora 20.30.

Simona Halep are nevoie de victorie împotriva lui Caroline Garcia şi pentru a-şi asigura primul loc WTA la finalul turneului de la Roma, după ce Wozniacki a fost eliminată de Anette Konteveit din Estonia.

Konteveit a trecut lejer de Wozniacki, scor 6-3, 6-1, după o oră şi 15 minute de joc, şi o va întâlni pe Elina Svitolina în semifinale, campioana de anul trecut de la Roma.