VIDEO Învins de Chelsea în Cupa Angliei, Jose Mourinho s-a certat cu Antonio Conte şi cu fanii londonezilor: „Eşti Iuda!“

0

Chelsea a câştigat cu 1-0 meciul cu Manchester United din sferturile de finală ale Cupei Angliei şi s-a calificat în semifinale alături de Arsenal, Tottenham şi Manchester City.

Partida de pe „Stamford Bridge“ a fost decisă de golul lui Kante din minutul 52, care l-a învins pe De Gea cu un şut din afara careului. Lipsită de aportul unor fotbalişti precum Ibrahimovici sau Rooney, United a rămas în inferioritate numerică din minutul 35, când Ander Herrera a fost eliminat pentru două galbene.

Decizia arbitrului l-a înfuriat pe Jose Mourinho, care a intrat într-un clinci cu Antonio Conte, succesorul său pe banca lui Chelsea. Imediat, fanii londonezilor şi-au manifestat aprecierea pentru actualul antrenor şi i-au scandat lui Mourinho: „Iuda, Iuda!“. Portughezul le-a arătat trei degete, semnificând cele trei titluri câştigat pe banca lui Chelsea.

Chelsea va juca împotriva lui Tottenham în semifinale, iar Arsenal se va duela cu Manchester City.