Încă un gol pentru Keşeru! Atacantul român e golgeterul campionatului bulgar

0
Claudiu Keşeru (stânga_

Atacantul Claudiu Keşeru a marcat un gol în partida pe care echipa sa, Ludogoreţ Razgrad, a câştigat-o, luni, în deplasare, cu scorul de 2-0 (0-0), în faţa formaţiei Slavia Sofia, în etapa a XX-a a campionatului bulgar.

Keşeru, care a jucat tot meciul, la fel ca fundaşul Cosmin Moţi, a deschis scorul în minutul 67.

Internaţionalul român este golgheterul campionatului Bulgariei, cu 13 reuşite, una mai mult decât brazilianul Joao Paulo de la Botev Plovdiv.

Cel de-al doilea gol al învingătorilor a fost marcat de Junior Quixada, în minutul 76.

În urma acestei victorii, Ludogoreţ Razgrad a acumulat 53 de puncte şi se află în fruntea clasamentului cu un avans de zece puncte faţă de următoarea clasată, Levski Sofia, scrie News.ro.