În Liga Campionilor, surpriză mare pe Bernabeu, 9 goluri în Tottenham - Bayern, Andone a jucat în Galata - PSG

0

A doua etapa din grupele Ligii Campionilor a avut marţi seara programate 8 meciuri, la Madrid şi Londra înregistrându-se rezultate puţin scontate.

Real Madrid a încheiat la egalitate, scor 2-2 (0-2), meciul de pe teren propriu, cu FC Bruges. Madrilenii au revenit de la 0-2 la pauză, pentru a obţine primul punct în clasamentul grupei. În minutul 84, Vermer (FC Bruges) a fost eliminat.

În celălat meci al grupei, Galatasaray a pierdut pe teren propriu partida cu PSG, scor 0-1. La gazde, Andone a intrat pe teren în minutul 64, în locul olandezului Ryan Babel, dar a avut o evoluţie ştearsă.

Grupa A

Real Madrid - Cercle Bruges 2-2

Ramos '55, Casemiro '85 / Emmanuel Bonaventure Dennis '9, '39.

Galatasaray - PSG 0-1

Icardi '51

Grupa B

În meciul vedetă al serii, Bayern Munchen a învins, în deplasare, cu scorul de 7-2, vicecampioana ediţiei trecute, Tottenham, partidă în care mijlocaşul oaspeţilor Serge Gnabry a marcat de patru ori, iar Robert Lewandovski, de două ori.

Tottenham - Bayern Munchen 2-7

Son '12, Kane '61 / Kimmich '15, Lewandowski '45, '87, Gnarby '53, '55, '83, '88

Steaua Roşie Belgrad - Olympiacos Pireu 3-1

Vulic 63, Milunovic '87, Boakye '90 / Semedo 37

Grupa C

Atalanta a suferit a doua înfrângere consecutivă, scor 1-2, acasă cu Şahtior Doneţk. La meciul de la Milano, în care Ilicici (Atalanta) a ratat un penalti, în minutul 16, a asistat şi antrenorul Mircea Lucescu.

Atalanta  - Şahtior 1-2