Campioana Republicii Moldova la fotbal a obţinut o remiză în Norvegia şi ocupă locul doi în grupa K din Liga Europa

0
Brazilianul Ricardinho a bătut golul egalizator pentru Sheriff Tiraspol în meciul cu Tromse FOTO fc-sheriff.com

Sheriff Tiraspol a obţinut al doilea punct din grupele Ligii Europa. Echipa tiraspoleană a remizat joi seara pe terenul lui Tromso din Norvegia.

Sheriff a fost condusă din minutul 65, după golul lui Ondrasek de la Tromse şi a rămas în zece oameni opt minute mai târziu după eliminarea spaniolului Melli.

Brazilianul Ricardinho i-a salvat pe tiraspoleni, după reuşita din minutul 87. Ricardinho a jonglat balonul chiar în faţa fundaşului advers, Kristiansen, şi a trimis mingea în colţul scurt al porţii.

La fel ca în partida cu echipa rusă Anji, antrenorul tiraspolenilor Veaceslav Rusnac nu a folosit în acest meci nici un jucător moldovean.

Sheriff se află pe locul 2 în grupa K din Liga Europa cu 2 puncte, cu 4 mai puţin decât liderul Tottenham care a dispus de Anji, cu 2-0.

În următoarea partidă, Sheriff va juca cu celebra echipă engleză Tottenham Hotspur, la Tiraspol, pe 24 octombrie.