De 8 Martie, Radu Albot şi-a trecut o nouă victorie în palmares

0
Radu Albot a jucat finala în echipă cu indonezianul Christopher Rungkat Foto: Adevărul

Tenismanul moldovean a câştigat astăzi finala competiţiei Futures din China, la proba de dublu, contra italienilor Ricardo Ghedin şi Claudio Grassi.

Radu Albot a înregistrat o nouă performanţă, de 8 martie. Tenismanul moldovean a câştigat astăzi finala partidei de dublu din cadrul turneului Futures din China, relevă Protv.md

Împreună cu indonezianul Christopher Rungkat, performerul nostru s-a impus decisiv contra perechii Ricardo Ghedin / Claudio Grassi.

Chiar dacă în primul set a pierdut la diferenţă de 5 puncte faţă de italieni, perechea Albot/Rungkat s-a impus cu 7-5 şi 10-7, câştigând trofeul suprem.

Radu Albot, cel mai bine titrat tenisman moldovean al momentului, ocupă locul 164 în clasamentul mondial ATP.