FC Vaslui a remizat în al doilea amical din Austria VIDEO

0

Elevii lui Augusto Inacio au terminat la egalitate cel de-al doilea amical susţinut în cantonamentul din Austria. Galben-verzii au remizat, scor 1-1, cu vicecampioana Azerbaidjanului, Hazar Lankaran.

Vasluienii au început în forţă partida şi după mai bine de 5 ocazii la poarta azerilor, N'Doye a reuşit să înscrie în minutul 35 cu o torpilă de la 27 de metri.

În partea a doua a jocului, azerii au ieşit la joc şi au început să domine, iar în minutul 67 au restabilit egalitatea.

Augusto Inacio a început partida cu următorul 11: Dolha-Milanov, Varela, M.Constantin, Sălăgeanu-N'Doye, Jumisse-Antal, Wesley, Sânmărtean-Buhăescu.

Următorul amical va avea loc miercuri, de la ora 19:00, atunci când FC Vaslui va juca în compania ruşilor de la Terek Groznii.

Intră pe vaslui.adevarul.ro ca să afli toate informaţiile zilei!