VIDEO FC Braşov-FC Vaslui 1-1: egalul care nu a avantajat pe nimeni

0
Pătulea a fost faultat în careu FOTO:digi24

Galben-verzii nu au reuşit, aseară, decât un egal pe terenul celor de la FC Braşov, cu toate că au deschis primii scorul dpă doar 12 minute de joc.

Cu Temwanjera şi Pătulea în atac, FC Vaslui a reuşit să îşi impună jocul încă din primele minute. Galben-verzii au reuşit să deschidă repede scorul, în minutul 12, prin Liviu Antal, care înscrie fără emoţii un penalty obţinut de Adrian Pătulea scăpat singur cu portarul braşovenilor.

Tot atacantul vasluienilor, cunoscut ca un mare ratangiu, se mai remarcă o dată atunci când este servit perfect în careu, însă se împiedică şi trimite mingea în braţele lui Marinescu. Gazdele se trezesc şi, cu doar două minute înainte de pauză, reuşesc egalarea prin Romeo Surdu, care îl învinge pe Straton c o lovitură de cap.

În cea de-a doua parte, galben-verzii încep la fel de hotărâţi, însă acelaşi Pătulea le-a scos peri albi coechiierilor în minutele 53, 57 şi 69. Nici schimbările făcute de Ionuţ Moşteanu nu au mai putut schimba cu nimic soarta partidei, iar meciul se termină la egalitate, scor 1-1, spre disperarea conducerii clubului braşovean care l-a demis de pe banca tehnică pe antrenorul Aurel Ţicleanu.