Turnu Severin: PLOAIE DE GOLURI

0

Aproape 100 de spectatori au venit să o vadă la lucru pe FC Drobeta

Deși e o căldură sufocantă, oamenii sunt curioși să vadă cum se descurcă băieții lui Marian Bucurescu și au luat loc în tribunele micuțului stadion, pe care își desfășoară meciurile echipa de liga a 4-a, Termo.

MINUTUL 5
Meciul începe lent, din cauza căldurii. Drobeta pasează direct și ajunge repede în careul advers. PENALTY pentru Drobeta, după o acțiunea individuală a lui Tobă. Tot el execută și..GOL! E 1-0 pentru FC Drobeta, în minutul 9.

MINUTUL 15
Termo încearcă să echilibreze partida, dar acțiunile lor se opresc la 20 de metri de poartă. Meciul curge lent deocamdată.

MINUTUL 30

2-0 pentru Drobeta, a marcat Bârză, după o gafă a apărării celor de la Termo.  În acest moment e pauză de hidratare.

MINUTUL 40

Drobeta ratează ocazii rarissime, prin Moutinho și Tobă, iar Termo reduce din diferență. Almani încheie cu gol o acțiune colectivă a gazdelor. Termo-FC Drobeta: 1-2

MINUTUL 44

GOL pentru Drobeta. Ardelean marchează după o acțiune frumoasă pe partea stângă și ridică scorul la 3-1.

PAUZĂ

Arbitrul pune punct primei părți a jocului.

MINUTUL 60

Meciul stagnează puțin. Cei doi antrenori au efectuat foarte multe schimbări, pentru a da o șansă și rezervelor. În ciuda căldurii, se joacă însă într-un ritm bun. Moutinho și Doicaru au mai ratat două ocazii de gol.

MINUTUL 70

Drobeta marchează de două ori în 5 minute. Două goluri marcate ușor, ca la un antrenament, de Tobă și Poiană. Scorul devine 5-1.

MINUTUL 85

Doicaru se joacă cu apărarea lui Termo și ridică scorul la 6-1

MINUTUL 88

Încă un gol pentru Drobeta, marcat de tânărul Doicaru. 7-1

FINAL DE MECI

FC Drobeta câștigă fără drept de apel, în fața unui adversar care nu a putut face față meciului. Un antrenament bun în vederea începerii noului sezon. Scorul, 7-1, este grăitor pentru ceea ce s-a întâmplat pe teren.