Turnu Severin: FC Drobeta a învins pe FC Bihor, scor 1-0

0

Severinenii au obţinut o victorie importantă în etapa a XII-a şi au ieşit din zona periculoasă a clasamentului ligii secunde.

FC Drobeta a câştigat pe teren propriu în faţa grupării FC Bihor Oradea. Singurul marcator al partidei a fost Moutinho, care a înscris cu capul din colţul careului mic după o lovitură de la colţul terenului.

Cealaltă echipă olteană, CSM Râmnicu Vâlcea, a remizat în Trivale cu FC Argeş, scor 1-1. Deşi gazdele au deschis scorul în minutul 28, prin Alin Popa, oltenii au reuşit egalarea cu trei minute înainte de final, când mingea trimisă de Răzvan Dobre din corner a fost reluată cu capul de Mihai Roman.

Celelalte rezultate ale etapei a 12-a din Liga a II-a, Seria vest:
Minerul Lupeni - FC Silvania 2-1
CS Otopeni - Dacia Mioveni 1-1
FCM Târgu Mureş - Jiul Petroşani 2-1
Arieşu Turda - Universitatea Cluj 1-0
Mureşul Deva - UTA Arad 1-1

Gaz Metan CFR Craiova - Fortuna Covaci se joacă mâine, de la ora 11.00.
Meciul FC Baia Mare - CFR Timişoara nu s-a jucat pentru că bănăţenii nu au fost programaţi în campionat.