Festival de goluri în ultimul meci al Deltei Tulcea

0

Fotbaliștii tulceni au învins cu scorul de 7-3 pe terenul formației din Botoșani, încheind frumos un retur care va rămâne în memoria microbiștilor: 12 victorii (din care 11 consecutive), un egal și două înfrângeri.

Tulcenii au reușit să înscrie nu mai puțin de șapte goluri în ultima etapă a acestui sezon, după un hattrick a lui Florea (minutele 8, 14 și 34). Pe lista marcatorilor s-au înscris și Scarlat (minutul 51), Câju (minutul 60), Cucu (minutul 80) și Răzvan Radu (minutul 86).

Pentru gazde au înscris Vașvari (minutul 5), Sandu în minutul 44 și Matei (minutul 65).

Rezultatul nu a mai adus modificări în clasamentul seriei a II-a a ligii secunde, echipa tulceană rămânând pe locul 4 cu 55 de puncte și cu speranțe de promovare pentru sezonul următor.