0

Bănăţenii îşi continuă la intensitate maximă antrenamentele din cantonamentul de la Bad St. Leonhard.

Modificare în programul echipei "Poli" Timişoara în cantonamentul din Austria. Jucătorii lui Ovidiu Sabău vor evolua azi, de la ora 20.00, la Bad St. Leonhard, cu formaţia slovenă NK Garmin Sencur, din liga a doua. Iniţial, bănăţenii avea în program o întâlnire cu turcii de la Denizlispor.

Tehnicicianul Ovidiu Sabău a aliniat următorul "unsprezece": Pantilimon - Bădoi, Nibombe, Cisovsky, Artiom Karamyan - Arman Karamyan, Alexa, Bourceanu, Curtean - Magera şi Bucur.

S-a încheiat meciul cu NK Garmin Sencur. "Poli" a câştigat cu 5-1, prin golurile marcate de Artiom Karamyan, Bucur, Magera, Popa şi Claudiu Ionescu.

Minutul 72. Gooool. Scorul devine 5-1, prin golul marcat de Claudiu Ionescu. (5-1)

Minutul 69. Gooool. Timişorenii majorează scorul, prin Popa, care a şutat plasat de la 17 metri. (4-1)

Minutul 64. Lovitură cu capul Mera, din 6 metri, mingea loveşte bara transversală.

Minutul 63. Continuă schimbările în tabăra bănăţenilor. Intra Bădoi, Luchin, Latovlevici, Stancu, Vrsic, Popa şi Ionescu.

Minutul 62. Magera înscrie din cinci metri, după o fază spectaculoasă creată de Parks. (3-1)

Minutul 60. Sabău înlocuieşte portarul. Intră Taborda în locul lui Pantilimon.

Minutul 57. O nouă ratare pentru "Poli". Arman Karamyan şutează de la 12 metri peste poartă.

Minutul 55. Magera scapă singur, dar lobează de la 18 metri peste poartă.

Minutul 51. Tânărul Mera intră în locul lui Nibombe.

S-a reluat partida. Slovacul Balazs Borbely a intrat în locul lui Bourceanu, iar Winston Parks în locul lui Bucur.

Arbitrul a fluierat finalul primei reprize. Cele două echipe au plecat la cabine.

Minutul 42. Gooool. Slovenii reduc din handicap prin golul marcat de Stanko, cu un şut din 12 metri. (2-1)

Minutul 32. Lovitură liberă executată de Curtean de la 25 de metri, mingea a fost prinsă de portar.

Minutul 24. Şut Artiom Karamyan sub bara, scoate portarul sloven.

Minutul 19. Gooool.  Gigel Bucur marchează cu un şut din 6 metri, după o pasă primită de la Arman Karamyan. (2-0)

Minutul 8.   Gooool.  Înscrie Arman Karamyan din 7 metri după centrarea lui Curtean, mingea fiind respinsă de portar. (1-0)

Minutul 4. Pantilimon prinde o minge expediata de la 14 metri. Ocazie periculoasa a lui Garmin.

Vestea bună este că nu se înregistrează probleme de ordin medical, Parks, care a ieşit în minutul 42 al partidei cu Austria Karnten (7-0) din cauza unei lovituri puternice a făcut antrenament la parametri normali.

Următoarele meciuri din Austria sunt: pe 18 iulie: Eintracht Frankfurt (ora 18,30), la Feffernitz, 20 iulie: FC Koln (ora 18,30), la Velden şi 22 iulie: Wigan Athletic (ora 11,00), la St. Veit /Glan.