FCM-ul continuă seria dezastruoasă din retur. Un nou eşec pe teren propriu

0
FCM-ul se distanţează de locurile promovabile după eşecul de aseară

FCM Târgu-Mureş a pierdut partida disputată aseară, pe teren propriu, în compania formaţiei CSM Râmnicu Vâlcea, în etapa a XVIII-a a Ligii a II-a, cu scorul de 1 la 3. A fost meciul care a scos, practic, mureşenii din lupta pentru promovarea în Liga 1.

A fost o partidă care a început foarte bine pentru echipa pregătită de Mircea Cojocaru, dar care s-a încheiat catastrofal. Reuşita formaţiei mureşene i-a aparţinut lui Bratislav Punosevac, în minutul 11, după o reluare din careul mic. Oaspeţii au egalat în minutul 26 şi şi-au asigurat cele 3 puncte prin golurile din minutele 55, din penalty, şi 71.

La 1-1, la începutul reprizei secunde, FCM a avut câteva bune oportunităţi de a înscrie, cea mai mare fiind bara lui Punosevac, din lovitură liberă, în minutul 51. După alte 3 minute s-a petrecut momentul psihologic al jocului.