Eșec penibil al FCM-ului în debutul sezonului de Liga a doua!

0
Debut ratat pentru FCM în noul sezon

Damila Măciuca a reușit s-o bată pe FCM Târgu-Mureș în chiar prima etapă a sezonului diviziei secunde. Jucătorii din Măciuca au câștigat meciul cu scorul de 2 la 0.

Damila a deschis scorul în minutul 35 și și-a securizat victoria în ultimul minut de prelungire. Scor final 2-0 și un debut de sezon penibil pentru echipa mureșeană, care își propune să promoveze în prima divizie la finele sezonului competițional.

FC Municipal a evoluat în următoarea formulă:

Botoşer - S. Stancu, Epaminonda Nicu, Pascariu, Szilagyi - Vagner, Dîlbea (68-Bunea), Hanca, Şaim (46-Pădureţu) - Kinczel, Apostu (46-Sfârlea).

În echipa pregătită de Daniel Isăilă au evoluat şi Stelian Stancu (transferat de la Sportul Studenţesc) şi Sebastian Sfârlea (fost jucător al celor de la FC Bihor), ultimele transferuri din lotul FCM-ului.

"Îmi felicit jucătorii, mă bucur în special pentru cei care au promovat cu mine la Liga a II-a. Mă bucur, suntem un grup unit, am făcut un joc bun şi câştigat. Am avut un adversar care are unele probleme şi noi am profitat, dar, pe viitor, Târgu-Mureş va forma o echipă foarte bună şi se va bate la promovare”, a declarat Erik Lincar, tehnicianul măciucaniloir, la finele partidei.