Pandurii a terminat le egalitate meciul de pregătire disputat împotriva campioanei Croaţiei

0

Pandurii Târgu Jiu a încheiat cu o remiză şi cel de-al doilea meci amical din cantonamentul din Slovenia, scor 1-1, în partida disputată cu Dinamo Zagreb, campioana Croaţiei.

Pandurii a dominat prima parte a meciului reuşind să deschidă scorul prin golul marcate de croatul Mrzljak în minutul 38. Născut la Zagreb, Filip Mrjlak a înscris împotriva echipei la care şi-a început de fapt cariera. El a urmat junioratul la clubul croat şi a evoluat acolo în sezonul 2011-2012.

În partea a doua a meciului antrenorul Petre Grigoraş a efectuat mai multe schimbări dar jocul a fost în continuare echilibrat, Dinamo Zagreb reuşind egalarea în ultimul minut de joc prin Gojak.

După acest joc de verificare echipa antrenată de Petre Grigoraş va întâlni campioana Serbiei, Steaua Roşie Belgrad, meciul fiind programat marţi 5 iulie.