Ionuţ Badea laudă Oţelul după victoria în faţa pandurilor

0
Ionuţ Badea mai caută atacanţi

Pandurii Târgu-Jiu a pierdut cu 2-0 confruntarea de aseară de la Galaţi, golurile Oţelului fiind marcate de Pena (15) şi Sîrghi (85).

Eşecul nu l-a supărat pe tehnicianul gorjenilor, Ionuţ Badea, care a recunoscut după meci că elevii săi au pierdut în faţa unei echipe bine structurate şi au avut ocazia, în repriza a doua, să revină, dar nu au reuşit.

Am pierdut în faţa unei echipe bine structurate. Au fost două reprize distincte, prima în care nu am arătat deloc bine şi a doua în care am avut momentele noastre de a reintra în joc. Din păcate n-am reuşit să o facem şi felicit Oţelul pentru victorie. Cât despre faptul că Pandurii e formată din două echipe, am suferit la un moment dat la omogenitate, dar vorbim aceeaşi limbă, cea a fotbalului“, a spus Badea.