Gloria Bistriţa - Pandurii 3-0. Gorjenii au respectat “tradiţia”

0

În cel de-al doilea meci al etapei a 4-a, disputat la Bistriţa, Gloria a învins fără probleme Pandurii Târgu-Jiu cu scorul de 3-0, obţinând prima victorie a sezonului.

Gazdele au condus cu 1-0 la pauză, graţie reuşitei lui Mureşan din minutul 8 (lovitură de cap, din careu, după un corner), pentru ca, în partea secundă, Predescu (53), după ce a driblat şi portarul, să majoreze avantajul Gloriei, iar Moraes să închidă tabela, în minutul 74, după o respingere greşită a lui Marius Popa.

Pandurii a rămas astfel fără victorie în Liga I pe terenul Gloriei şi, cu doar două puncte, ocupă locul 16 în clasament, în timp ce Bistriţa, cu cinci puncte, se află pe poziţia a 7-a.

Gloria Bistriţa - Pandurii 3-0