Tenismenul Cezar Papoe este noul câştigător al Cupei ATH – U18

0
papoe tenis

Tenismenul Cezar Papoe a devenit noul câştigător al Cupei ATH, competiţie care a avut loc zilele trecute, în Bucureşti. Sportivul de la CS Târgovişte a terminat pe primul loc la categoria U18.

În finala concursului, tenismenul clubului nostru l-a învins pe favoritul numărul 1, Radu Florea, de la AS Tenis Club Bucureşti, cu scorul de 6-3, 6-2.

În semifinale, Papoe l-a depăşit pe Horia Dragoş (TC Herăstrău), cu 6-2, 6-3. În schimb, în sferturi, sportivul nostru l-a învins pe Andrei Dumitrescu (fav. 2), cu 6-2, 6-3.

În primele două tururi ale întrecerii, Cezar Papoe a trecut prin neprezentare de Alexandru Primaru (CS Afumaţi), dar şi Damian Cucu (Dinamo Bucureşti), cu 6-3, 6-3.