Sorana Cîrstea a pierdut în faţa favoritei Serena Williams, în turul trei de la Roland Garros

0
Sorana a crezut în şansa ei în setul al doilea, dar a greşit foarte mult

Târgovişteanca Sorana Cîrstea nu a avut nicio şansă în faţa principalei favorite de la Roland Garros, care a câştigat meciul din turul trei, cu 6-0, 6-2. Partida a durat doar 61 de minute.

Sorana a crezut în şansa ei în setul al doilea, dar a greşit foarte mult. A avut, la un moment dat mai multe şanse de break, pe care însă, nu le-a fructificat.

Lidera mondială, Serena Williams, a câştigat primul set după doar 23 de minute, la zero. Diferenţa dintre cele două sportive s-a văzut şi la categoria greşeli personale, unde Sorana a avut mult mai multe.

"E un meci normal. Când intru pe teren e ca şi cum aş merge la serviciu. Ştiu că Serena e favorită şi nu vreau să pun presiune pe mine. Vreau să îmi fac jocul. Dacă mă bate, nu e o tragedie. Dacă voi câştiga, ar fi extraordinar", declara Sorana înainte de meci.