Judocan de la CSM Târgovişte, medaliat cu bronz la Campionatul Naţional de tineret U23

Un judocan de la CSM Târgovişte a reuşit o performanţă remarcabilă, la sfârşitul acestei săptămâni. A fost medaliat cu bronz la Campionatul Naţional de tineret U23.

Radu Andrei, sportiv antrenat de Romel Muşa, a obţinut medaliat de bronz la ediţia din acest a Campionatului Naţional de tineret U23, desfăşurată la Poiana Braşov. Judocanul dâmboviţean a urcat pe ultima treaptă a podiumului destinat categoriei +100 de kilograme.

De asemenea, Eric Pătulea, sportiv legitimat tot la CSM Târgovişte, s-a aflat şi el aproape de o clasare pe podium la Campionatul Naţional de tineret. Tot la categoria +100 de kilograme, acesta a terminat concursul pe locul 5, după ce a fost învins într-una dintre finalele mici ale categoriei.

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like mai jos: