Gaz Metan Mediaş a plecat cu toate punctele de la Chindia, cu ajutorul unui gol marcat în prelungiri. Săndoi: „Am simţit că nu e ziua noastră”

0

Gaz Metan Mediaş a învins, vineri, în deplasare, echipa Chindia Târgovişte, scor 1-0, în etapa a XV-a din Liga I. Medieşenii au marcat în minutul 90+1 şi au jucat în inferioritate numerică din minutul 63.

Matricardi a marcat golul victoriei în minutul 90+1, după o centrare de la Trif.

Din minutul 63, Gaz Metan a evoluat cu un jucător mai puţin, după eliminarea lui Moura.

Chindia: Căbuz - Căpuşa, Celea, Iacob, Roumpoulakou - Neguţ, Kocic (Popa '73), Popadiuc, Corbu  (Stoian '82)-  Marian Şerban (Matiş '64), Florea. Antrenor: Emil Săndoi

Gaz Metan: Vâlceanu - Moura, Matricardi, Yuri, Trif - Alceus, Filip - Lixandru (Iancu '90), Chamed (Dobrescu '71), Grădinaru (Izata '90) - Morar (Sarr '71/Horj '90+3). Antrenor: Ilie Poenaru

Cartonaşe galbene: Neguţ '57, Celea '86 / Moura '35, '63, Morar '36, Yuri '75, Iancu '90+4

Cartonaş roşu: Moura '83

Arbitri: Istvan Kovacs – Vasile Marinescu, Ovidiu Artene – Sorin Costreie

Observator: Augustus Constantin

Echipa lui Emil Săndoi a jucat şi cu un om în plus în ultima jumătate de oră după eliminarea lui de Moura în minutul 63.

”Nu am jucat bine, am început temători, am făcut multe greşeli, adversarul nu şi-a creat ocazii, nici noi nu am avut unele clare. A fost al 10-lea gol primit în acest sezon, o fază fixă netratată cu atenţie, se pierde marcajul, asta a făcut diferenţa. Acum eram mulţumit şi cu un punct, am simţit că nu e ziua noastra. Echipele care sunt în inferioritate numerică speculează la maximum aceste faze fixe”, a declarat Emil Săndoi, după meci.