Futsal. Sportis Târgovişte a pierdut în faţa finalistei Cupei României

0
Golul victoriei formaţiei ieşene a venit în ultimul minut al joculu

Sportis Târgovişte a debutat ieri în Liga 1 de futsal cu o înfrângere pe teren propriu în faţa formaţiei CSMS Iaşi, finalista ediţiei precedente de Cupa României.

Târgoviştenii au pierdut la limită, cu scorul de 3-2, după ce la pauză tabela de marcaj indica 1-1. Oaspeţii au deschis scorul încă din primul minut de joc, Dragoş Cernea restabilind egalitatea până la pauză. După pauză, oaspeţii au preluat din nou conducerea, pentru ca formaţia lui Irinel Voicu să egaleze din nou prin acelaşi Cernea. Golul victoriei formaţiei ieşene a venit în ultimul minut al jocului.

Lotul grupării târgoviştene îi include pe: Ciprian Bica, Constantin Chivulescu - Radu Şeran, Alin Olteanu, Gabriel Petre, Alex Iordache, Dragoş Cernea, Mirel Matei, George Rusu, Tudor Cârlan, Mihai Zaharia, Adrian Pantea, Elvis Buhuşi. Antrenor: Irinel Voicu.