FC Aninoasa, festival de goluri în ultimul meci

0

Gustul victoriei a devenit tot mai plăcut pentru FC Aninoasa în amicale. Echipa antrenată de Cristian Bălaşa a avut parte de un nou antrenament util cu cinci zile înainte de primul joc oficial şi a trecut de Unirea Ungureni, cu scorul de 4-1.

Jucătorii Aninoasei şi-au arătat colţii în disputa cu divizionara D în actul secund, când au realizat un adevărat festival de goluri. Chiar dacă adversarul a condus cu 1-0, prin reuşita lui Moţoi (29), componenţii Aninoasei nu au clacat şi-au arătat adevărata valoare în repriza a doua, când au “bombardat” poarta lui Mihăilescu din toate poziţiile.

Ionuţ Radu, gogheterul Aninoasei din amicale, a restabilit egalitatea (55), iar două minute mai târziu, Călinescu a dus scorul la 2-1 pentru componenta Ligii a 3-a. În ultima parte a întâlnirii, G. Matei a stabilit scorul final, realizând “dubla” într-un decurs de câteva minute.

Mai mult de atât, pe durata jocului, Aninoasa a trimis mingea de alte patru ori în bară, prin Codroiu, Diţă şi Maican, unde ultimul a luat la ţintă de două ori transversala. Miercuri, pentru FC Aninoasa urmează meciul cu Gloria Corneşti, din primul tur al Cupei României.

fc aninoasa

După succesele consecutive din amicale, elevii lui Bălaşa vor aborda cu un moral excelent disputa cu câştigătoarea Cupei la nivel judeţean.

FC Aninoasa – Unirea Ungureni 4-1 (0-1)

Marcatori: I. Radu (55), Călinescu (57), G. Matei (77, 86)/ Moţoi (29).

Aninoasa: Priseceanu – Marina, Neaga, Pahonţu, Călinescu, Blas, Dinu, Grigorescu, I. Maican, Codroiu, I. Radu. Au mai jucat: Bicher – Năstase, Coman, Mitrea, Diţă, G. Matei, Sucală, Rusu, Badea. Antrenor: Cristian Bălaşa.

Ungureni: Mihăilescu – Alexandru, A. Maican, Dumitru, Dovincescu, Curt, Neacşu, Leţu, Sacagiu, Tudorache, Moţoi. A mai intrat: Beregoi. Antrenor: Remus Gâlmencea.