CSM Târgovişte a câştigat meciul doi împotriva CSM Satu Mare, contând pentru sferturile de finală ale LNBF

0

CSM Târgovişte a câştigat, joi, a doua partidă împotriva CSM Satu Mare, meciul contând pentru sferturile de finală ale Ligii Naţionale (LNBF), cu scorul de 57-53. În confruntarea, care se joacă cel bun din trei meciuri, scorul este acum egal, 1-1.

În cea de-a patra partidă disputată la Satu Mare, CSM Târgovişte a învins echipa locală cu 57-53 (33-23). În tur, sătmărencele au realizat o surpriză uriaşă câştigând la Târgovişte cu 64-51.

Scorul general este de 1-1, meciul decisiv fiind programat duminică, 2 aprilie, sub Turnul Chindiei.

Semifinalele se vor juca tot în sistemul ”cel mai bun din trei meciuri”, între Sepsi şi Olimpia Braşov, respectiv câştigătoarea partidei decisive dintre CSM Târgovişte şi CSM Satu Mare cu Universitatea Cluj.