Chindia - Viitorul 2-1. Elevii lui Moldovan au dat golul victoriei în ultimele minute

0
chindia viitorul

Chindia - Viitorul, meci programat în cadrul Ligii I, s-a termiant 2-1 pentru elevii lui Viorel Moldovan. Cu o echipă mult schimbată faţă de meciul din etapa precedentă, Gică Hagi nu a reuşit să-l învingă pe fostul său coleg de la echipa naţională.

Formaţia din Târgovişte s-a impus cu 2-1. Chindia a deschis scorul în minutul 10 prin Neguţ şi s-a văzut egalată în minutul 85, după reuşita lui Matei.

Meciul a avut loc în etapa a IV-a a play-out-ului Ligii I.

Chindia: Aioani - Martac, Benga, Diallo, A. Ioniţă (Corbu '24) - Raţă (Novac '73), Bic -  Neguţ, Ivancici (Yameogo '61), Dangubici (Florea '61) - Berisha (Dumitraşcu '73). Antrenor Viorel Moldovan;

Viitorul: Tordai - Dussaut, Dulca, Iacob, Boboc (Cr. Ganea '63) - C. Matei, Edjouma (Artean '38), Casap (Grosu '63) - Chiţu (G. Ganea '63), Louis Munteanu, Bîrnoi (Pitu '46). Antrenor Gheorghe Hagi.

Cartonaşe galbene: Bic '61 / Dussaut '90+1.

Arbitri: George Găman - Dragoş Iliescu şi Valentin Dumitru - Andrei Antonie;

Onservator de arbitri: Constantin Ştefan.

Clasamentul play-out-ului este următorul: FC Viitorul - 27 de puncte, Sepsi - 20 puncte, FC Voluntari - 18 puncte, Hermannstadt - 18 puncte, Chindia Târgovişte - 17 puncte, Dinamo - 17 puncte, Poli Iaşi - 15 puncte, Academica Clinceni - 14 puncte.