Chindia Târgovişte a remizat cu Dinamo, scor 2-2, într-un meci amical

0

Dinamo Bucureşti şi Chindia Târgovişte au încheiat la egalitate, scor 2-2 (1-1), meciul amical disputat, miercuri dimineaţă, în cantonamentul de la Săftica.

Au marcat: Dan Nistor (9-penalty), Mattia Montini (70) / Mihai Leca (40), Filip Mitrovic (65).

Portarul dinamovist Cătălin Straton a apărat, în minutul 29, penalty-ul executat de Mihai Voduţ.

Dinamo Bucureşti în prima repriză: Straton – Moura, Klimavicius, Bejan, R. Grigore – Mrzljak, Bru – Sorescu, D. Nistor, Mihaiu – Montini.

Accidentat, Dan Nistor a fost înlocuit în minutul 39 cu Robert Moldoveanu.

Dinamo Bucureşti în repriza secundă: Piscitelli – Sorescu (88 G. Creţu), Klimavicius, D. Ciobotariu, R. Grigore – Mrzljak (64 D. Popa), Bru (64 I. Filip), Răuţă – Moldoveanu, Perovic, Montini (76 A. Lazăr).

Chindia Târgovişte debutează în liga I, luni 15 iulie, pe terenul celor de la Gaz Metan Mediaş.