Atleţii Clubului Sportiv Târgovişte,  pe podium la Campionatul Naţional de sală şi Cupa RMA

0
 atleti cs

Început de sezon promiţător pentru atleţii Clubului Sportiv Târgovişte. O parte dintre sportivii antrenaţi de Desdemona Banu Ionescu şi Nicolae Guţoiu au luat parte la prima etapă a Campionatului Naţional de sală pentru seniori, tineret şi juniori, dar şi Cupa RMA, găzduite de Complexul Sportiv Naţional “Lia Manoliu”, din Bucureşti, în perioada 17-18 ianuarie.

Cristian Ioniţă a obţinut cel mai bun rezultat pentru clubul nostru, la prima competiţie importantă din acest an. În proba de 200 metri dedicată seniorilor, atletul s-a clasat pe primul loc, după ce acele ceasului s-au oprit la 26.14.

Alte două sportive, Diana Ivăncescu (tineret) şi Andreea Dinu (juniori 3) au terminat pe locul 2 concursurile în care au fost angrenate. Prima sportivă a concurat în proba de 800 metri, iar timpul scos a fost 2:30.51. În schimb, Andreea a luat parte în proba de 200 metri, iar timpul său a fost 27. 75.

De asemenea, o altă sportivă de la CS Târgovişte care a participat la prima etapă a Campionatului Naţional pentru seniori, tineret şi juniori, dar şi Cupa RMA a fost  Andra Oană, care a terminat pe locul 5, în proba de 200 metri.