Mediaşul a pierdut în ultima fază întâlnirea cu FC Braşov. Eric nici nu a fost inclus în lot

0

Gaz Metan Mediaş a debutat cu o înfrângere în sezonul 2011/2012 al Ligii I, după ce a pierdut la Târgu-Mureș, meciul cu FC Braşov, scor 2-1 (1-1).

CITEŞTE ŞI:

Eric de Oliveira este oficial tătic! Vezi primele poze cu fiul vedetei lui Gaz Metan!

În minutul 31, Alexandru Chipciu a deschis scorul cu un şut de la circa 20 de metri.

Paul Pârvulescu a restabilit egalitatea în minutul 43, când a marcat cu un şut din interiorul careului, după o pasă a lui Buzean.

În ultimul minut al prelungirilor, David Distefano a profitat de o gafă a apărării medieşene şi a marcat cu un şut de la circa 14 metri.

Cea mai controversată fază a meciului a avut loc în minutul 55, atunci când Cristi Munteanu a reluat cu capul, din șapte metri, însă Paul Pârvulescu a respins de pe linia porții.

FC Brașov: Felgueiras - Bruno Madeira, Majernik, Cristi Munteanu, Cristi Ionescu - Toloza (Buga '81) - Stîngă (Paez '61), Cristescu - Chipciu, Hadnagy (Voiculeţ '83), Distefano. Antrenor: Daniel Isăila

Gaz Metan Mediaş: Pleşca - Radu Zaharia, Hoban, Khubutia, Buzean (Markovici '61)- Todea, Nicandro - Alex Muntean (Liţu '38), Ciprian Petre, Pârvulescu - Bawab (Roman '71). Antrenor: Cristi Pustai

Meciul a fost arbitrat de o brigadă formată din Adrian Comănescu (central) - Eduard Dumitrescu, Iulian Radu (asistenţi) - Adrian Cojocaru (rezervă). Observatori: Marian Salomir, Eduard Alexandru.

Cartonaşe galbene:
Chipciu '3, Toloza '51 / Nicandro '69, Markovici '78

La meci au asistat circa 1500 de spectatori. Etapa vitoare, FC Brașov va evolua, în deplasare, la Pandurii Târgu Jiu.

Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe sibiu@adevarul.ro!