Medalii pentru înotătorii sibieni la Campionatul Naţional de sărituri

0

Patru micuţi înotători au adus 16 medalii clubului CSM Sibiu în concursul ce s-a desfăşurat la Bacău.

CITIŢI ŞI:

Peste 15 clasări pe podium pentru CSM Sibiu la turneul „Fraţi Negrea”

Gaz Metan Mediaş l-a luat pe atacantul Batin de la CFR Cluj

Campionatul Naţional de Juniori A+B, de sărituri în apă a fost unul plin de satisfacţii pentru înotătorii de la CSM Sibiu. Asta pentru că sportivii de aici s-au întors acasă cu gâtul plin de medalii strălucitoare. Astfel la categoria junioare B, Ungur Alexandra a terminat pe locul 1 la platformă şi sărituri de la 3 metri, pe locul doi la sărituri de la 1 metru şi pe locul 3 la sincron platformă şi 3 metri.

Juniorul Damian Andrei a ocupat locul secund la sărituri de la 1 metru, 3 metri, platformă şi sincron platformă. Baca Maria a fost prima la 1 metru, a doua la platformă şi sincron platformă şi a III-a la 3 metri. În fine Baca Ştefania a ocupat prima poziţie la sincron de la 3 metri şi locul doi la sincron platformă.