Bud înaintea meciului de la Mediaş: "Nu vreau să plec de la CFR"

0

Atacantul echipei CFR Cluj, Cristian Bud, a declarat  că nu intenţionează să părăsească echipa clujeană în vară, dar aşteaptă decizia conducerii în acest sens.

CITEŞTE ŞI:

Olăroiu a plecat îngrozit de ce a văzut la Mediaş

Pustai: „Lupta pentru Europa League continuă pentru noi”

Bud a înscris două goluri în Liga I pentru CFR Cluj, ultimul reuşit în partida cu Gloria Bistriţa, din etapa trecută. Atacantul a recunoscut că şi-ar dori ca la un moment dat să revină la Gaz Metan Mediaş, formaţia la care a debutat în Liga I, însă spune că nu doreşte să părăsească pentru moment formaţia din Gruia.

"Am avut un an bun la Mediaş, în care am marcat multe goluri. Pot să spun că a fost echipa la care m-am lansat în fotbalul mare şi poate voi mai juca acolo. Eu nu ştiu nimic de vreo ofertă pentru mine, nu vreau să plec, dar depinde doar de cei din conducere", a adăugat jucătorul.

Atacantul le-a răspuns şi fanilor care au scandat în timpul partidei cu Gloria Bistriţa (2-2) că echipa "feroviară" s-ar fi dat la o parte în faţa adversarilor. "Nu a fost vorba de niciun blat cu Bistriţa, nici cu Oţelul. Cu Gloria am jucat mai slab în prima repriză, iar cu Oţelul echipa a avut o zi mai proastă. Şefii nu au vorbit cu noi, nu au fost nici la pauză în vestiar şi nici după meci", a mai spus Bud.

Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe sibiu@adevarul.ro!