Râmnicu Vâlcea: CSM a câştigat meciul restanţă cu CFR Timişoara

0

Formaţia din Zăvoi a zdrobit în aceasă seară pe CFR Timişoara cu scorul de 5-0, trecând pe primul loc al clasamentului din seria de vest a ligii secunde de fotbal.

Vâlcenii au sărbătorit întoarcerea antrenorului Alin Artimon printr-o ploaie de goluri la Timişoara. “Municipalii” au făcut spectacol încă din primele minute, dar au deschis scorul cu cinci minute înainte de sfârşitul primei reprise, când Dan Roman a marcat după o pasă de la Boroiban. Echipa de sub Capela s-a dezlănţuit în partea secundă, înscriind de patru ori prin Iulian Popa, Onofrei, Sergiu Popescu şi Ciprian Dinu. Vâlcenii au fost aproape de un nou scor de tenns, însă Gârlă a ratat un penalty şi gruparea alb-albastră a obţinut a doua victorie din acest sezon.

CSM va juca în următoarea etapă tot în deplasare, pe terenul nou promovatei FC Silvania.