Victorie la debutul în al doilea stagiu din Antalya pentru Astra

0
Astra a făcut ceva schimbări în lot faţă de ultimul meci oficial, disputat în decembrie, contra CFR-ului

Echipa ploieşteană de primă ligă a câştigat, marţi seară, partida de verificare disputată contra cehilor de la Hradec Kralove, locul 11 în competiţia internă, din 16. Pentru Astra au evoluat şi nou-veniţii Spadacio, Laionel şi Ricardo

Astra a câştigat, scor 2-1, prima partidă din cel de-al doilea stagiu de pregătire din Turcia. Potrivit site-ului echipei ploieştene, scorul a fost deschis de Bogdan Rusu, în minutul 8, iar cehii de la Hradec Kralove au restabilit egalitatea înainte de pauză. Ploieştenii s-au impus în minutul 79, după ce Fatai a transformat un penalty pe care tot el îl obţinuse.

Antonio Conceicao a început cu formula: Lung - Mihalache, Găman, Oprsal, Junior Morais, Seto, Pătrașcu, Spadacio, Bajenaru, Laionel, Rusu. După pauză, au intrat Lungu, Bărboianu, Ricardo, Țigănașu, Tigoianu, Vădrariu și Fatai, înlocuindu-i pe Lung, Mihalache, Oprsal, Junior, Pătrașcu, Băjenaru şi Rusu, iar Stan şi DeAmorim i-au schimbat în 65 pe Laionel, respectiv Spadacio.

Ultimul sosit în lotul Astrei este fundaşul brazilian Ricardo, de 25 de ani. Pe numele său complet Ricardo dos Santos do Nascimento, apărătorul de 1,91 metri vine de la Comercial, echipă de ligă secundă din ţara natală, însă şi-a făcut debutul în fotbal la Palmeiras. El poate juca atât fundaş central, cât şi fundaş stânga.

Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe ploiesti@adevarul.ro!