Fotbal: FC Argeş a terminat în corzi turul campionatului

0
FC Argeş a încheiat turul de campionat cu o nouă înfrângere

Echipa antrenată de Ionuţ Badea a pierdut, scor 0-2, în deplasare, la Deva, şi încheie prima parte a campionatului din Liga a II-a departe de locurile care asigură promovarea în Liga I.

FC Argeş a avut un finiş catastofat în prima parte a campionatului. Alb-violeţii ai pierdut astăzi, scor 0-2, în deplasare la Mureşul Deva, într-un joc care a contat pentru ultima etapă a turului în Liga a II-a.

Este a treia înfrângere consecutivă pentru echipa antrenată de Ionuţ Badea, care, după ce a fost etape bune liderul seriei a II-a, va petrece pauza de iarnă departe de locurile care asigură promovarea în Liga lui Mitică.

La Deva, FC Argeş a încasat câte un gol pe repriză, Vajda trecându-şi în cotn dulba în minutele 18 şi 48. În final, gazdele au ratat şi un penalty, prin Bajko, după ce în prealabil mijlocaşul alb-violet Cătalin Doman a fost elimitat, pentru al doilea galben (min.69). După acest rezultat, gruparea argeşeană ocupă locul 4 în clasamentul seriei a II-a, cu 28 de puncte, la cinci puncte distanţă de liberul FCM Tg. Mureş.

FC Argeş: Coca- Voicu, Bălaşa, Cazan, Poenaru- A. Popa, Tameş, Bazzi, Dooman- Dulcea, Boboacă (34 Ivănică)