S-au încheiat competiţiile din acest sezon de pe pârtia Cozla din Piatra Neamţ

0
Concurenţii au primit premii de 500 de euro

Festivalul “Piatra pe Zăpadă” s-a încheiat în acest sfârşit de săptămână cu “Dual Cross Snowboarding”. Concurenţii au primit premii în valoare de 500 de euro.

La eveniment au participat 46 de concurenţi din judeţele Neamţ, Constanţa şi din Bucureşti. La categoria băieţi locul I a fost câştigat de Dumitrescu George Junior, locul II de Piciurea Cristian Florin şi locul III de Mihai Răzvan. La categoria fete au câştigat Camara Aida, locul I, Munteanu Daria, locul II şi Diaconu Elena Georgiana, locul III.

Organizatorii au acordat şi trei premii speciale “Young Blood”- Voinea Nicholas Alexandru, 5 ani, “Young Chick” – Anicăi Elissa, 9 ani şi “ZWE Fan” – Ghindăoanu Alvin, 8 ani. Horia Chiţu s-a accidentat în timpul concursului şi s-a ales cu dublă factură la antebraţ. El a primit premiul “Cea mai spectaculoasă căzătură”.

Câştigătorii au primit premii în valoare de 500 de euro şi premii în bani. Competiţia a fost organizată de clubul sportiv Zen World Extreme şi Perla Invest.