SPORT: FC Hunedoara a învins în ultimul minut în meciul disputat cu Naţional Sebiş

0

Echipa de fotbal din Hunedoara, antrenată de Eusebiu Şuvagău, nu a pierdut niciunul din cele cinci meciuri disputate de la începutul acestui sezon în campionatul ligii a treia. Hunedorenii au obţinut ieri ce-a de-a treia victorie în competiţie şi speră să promoveze în vara anului viitor, în Liga a doua.

Aseară, în faţa a aproximativ 700 de spectatori, FC Hunedoara s-a impus cu scorul de 1 – 0, în meciul disputat pe stadionul Micheal Klein, după un gol înscris în ultimul minut de Gideon.

Claudiu Toader, antrenorul micilor fotbalişti

Mircea Szombati luptă pentru Hunedoara

Alex Suciu, trup şi suflet pentru Corvinul

Nigerianul a intrat în repriza a doua. Oaspeţii au jucat pentru mai bine de o repriză cu un om mai puţin, după eliminarea fundaşului Lung. În schimb, arbitrul a anulat două goluri formaţiei FC Hunedoara, pe motiv de off-side.

Cu această victorie, echipa de fotbal locală ajunge pe podiumul ligii a treia, reuşind performanţa de a nu pierde niciunul din cele cinci meciuri disputate în campionat.