FOTBAL: FC Hunedoara a pierdut pentru prima dată un meci jucat pe propriul teren

0

Echipa de fotbal FC Hunedoara nu a reuşit să se impună în meciul pe care l-a disputat astăzi, pe teren propriu, împotriva echipei FC Unirea Sânicolau, deşi a condus cu scorul de 2 – 0. Oaspeţii au obţinut victoria printr-un gol marcat în ultimele minute ale partidei.

Peste 500 de hunedoreni au asistat astăzi la primul meci oficial disputat de FC Hunedoara pe teren propriu, în returul ligii a treia.

Partida FC Hunedoara – FC Unirea Sânicolau s-a încheiat cu scorul de 3 – 2 pentru oaspeţi, deşi echipa hunedoreană a condus cu 2 – 0 încă din minutul 4 al meciului.

Spre dezamăgirea suporterilor, fotbaliştii de la FC Hunedoara au oferit un recital al ratărilor. În ciuda înfrângerii consemnată în etapa a 15 a Ligii a treia de fotnal, gazdele rămân pe locul al doilea în campionat.