SCM „U“ Craiova, în turul II al Cupei României

0

Baschetbaliştii din Bănie au obţinut calificarea în turul secund al Cupei României după ce au câştigat aseară, scor 87-69 (20-21, 14-17; 30-16, 23-15), duelul de acasă cu BC Perla Harghitei.

SCM „U“ se impusese şi în meciul tur de la Miercurea Ciuc, cu scorul de 91-83 (27-31, 22-11; 23-18,19-23).

A fost o victorie obţinută după o prestaţie bună a băieţilor noştri, dar în repriza a doua. Mai avem mult de lucru şi trebuie să avem o evoluţie bună pe parcursul tuturor celor 40 de minute de joc. Sunt mulţumit de ceea ce s-a întâmplat în cea de-a doua parte a jocului“, a spus Adrian Budurean, antrenorul de la SCM.

Craiovenii debutează în campionat sâmbătă, de la ora 17.00, pe teren propriu, cu CS Politehnica Iaşi (meci transmis în direct de TVR 3).