„U“ Cluj, învinsă de Dinamo

0
„Studenţii“ au jucat bine, dar au fost învinşi pe final

Universitatea Cluj a fost învinsă, scor 1-2 de Dinamo, într-un meci amical disputat pe o ploaie torenţială, în Antaya. Deşi au deschis scorul prin Huvos, „Şepcile Roşii“ au pierdut după dubla lui Zicu

Universitatea Cluj a susţinut cel mai dificil examen din această perioadă de pregătitre. Echipa lui Viorel Hizo a întâlnit pe Dinamo Bucureşti, într-un meci care a fost aproape de a fi întrerupt din cauza unei ploi torenţiale. Apropiat de Dinamo, Florian Walter a profitat de faptul că ambele formaţii se pregătesc în Antalya şi a programat un amical.

Huvos a deschis scorul dintr-o lovitură de pedeapsă executată spectaculos, în minutul 30. Ambele goluri ale victoriei dinamoviste au fost marcate în partea secundă de Ianis Zicu, cel care a intrat în locul lui Laurenţiu Rus, eliminat. Iată formaţia trimisă pe teren în primul minut de Hizo: Matache - Unguruşan, Szilagyi, Basso, Ţene - Ad. Popa, Ad. Ionescu, Bucşa, Acosta - Huvos, Lecic, conform liga2.ro.