Cluj: VIDEO Atenţie, CFR! PSV e în mare formă

PSV Eindhoven, adversara de joi a celor de la CFR Cluj în Europa League, s-a distrat cu Willem II Tilburg în campionatul Olandei.

PSV Eindhoven s-a impus cu 3-1 într-un meci din etapa a opta a campionatului olandez. Golurile gazdelor au fost marcate de Bakkal (minutul 27), Lazovici (minutul 32) şi Afellay (minutul 40), în timp ce reuşita oaspeţilor a fost semnată de Demouge (86).

Ca urmare a succesului, PSV este prima în clasament, cu 20 puncte acumulate după primele etape. Gruparea din Eindhoven a înregistrat până acum şase victorii şi două remize şi este, alături de Twente, singura formaţie neînvinsă din Eredivisie.

Antrenorul Fred Rutten a folosit următoarea formulă de echipă: Isaksson - Maza, Ooijer, Pieters, Manolev - Afellay (78, T. Simons), Bakkal, Engelaar, Dzsudzsak - Lazovici (81, Jonathan '81), Koevermans (Toivonen '68).

VEZI ÎN IMAGINILE DE MAI JOS GOLURILE MARCATE DE PSV

PSV Eindhoven face parte din grupa K a Europa League, alături de CFR Cluj, Sparta Praga şi FC Copenhaga.

Prima confruntare dintre CFR Cluj şi PSV Eindhoven va avea loc joi, 1 octombrie, în etapa a doua a grupei, la Eindhoven.

Pe cluj.adevarul.ro veţi putea afla toate detaliile dinaintea, din timpul şi de după partidă, de la trimisul nostru special la Eindhoven.