Primul eşec în play-out. Gloria Buzău, învinsă la Brăila

0

Astăzi, în Liga a doua, s-au disputat partidele din cadrul etapei a treia de play-off şi play-out. Gloria Buzău a pierdut meciul disputat împortiva formaţiei CF Brăila, cu scorul de 2-1. În ciuda eşecului de la Brăila, Gloria se menţine pe primul loc între echipele aflate în lupta pentru salvarea de la retrogradare.

Golurile celor de la CF Brăila au fost marcate de buzoianul Claudiu Ionescu, în minutul 27, din lovitură de la 11 metri, şi de Frunză, în minutul 78, din lovitură liberă de la 25 de metri. Pentru Gloria Buzău a marcat Cristi Pantelie, în prelungirile partidei, din lovitură de la 11 metri.

În ciuda eşecului înregistrat astăzi, Gloria Buzău se menţine pe primul loc,la egalitate de puncte cu Unirea Târlungeni, dar departajată la golaveraj. În celelalte partide din play-out, s-au înregistrat rezultatele: Unirea Tărlungeni - Dunărea Galaţi 3 - 0 şi Rapid CFR Suceava - Farul Constanţa 2 - 0.

Tot în Liga a doua, seria est, în partidele care au contat pentru play-off, s-au înregistrat rezultatele: FC Clinceni - CSMS Iaşi 0-3 şi CSM Unirea Slobozia  - SC Bacău 1-2. Partida Rapid Bucureşti - ACS Berceni se va dipsuta de la ora 18.

Citeşte şi: Pregătiri pentru organizarea târgului „Drăgaica 2014”