Gloria Buzău, învinsă de trupa lui Lăcătuş în ultima etapă a returului

0

Înfrângere pentru Gloria Buzău în ultima etapă a returului Ligii a doua la fotbal. Gruparea buzoiană a fost învinsă cu scorul de 1 - 0 de CSMS Iaşi şi va evolua în play-out.

Singurul gol al partidei a fost marcat de Bosoi, în minutul 25. Din minutul 64, buzoienii au evoluat în zece jucători, după ce Airinei a fost eliminat pentru două cartonaşe galbene primite în aceeaşi fază. În cea de-a doua repriză, ieşenii au mai reuşit să trimită mingea în poarta gazdelor, prin golul fiind însă anulat pe motiv de offside. De asemenea,  în prelungirile partidei, oaspeţii au fost aproape de marcarea golului doi: Novac a trimis balonul în bara porţii lui Stoicescu.

La finalul partidei, antrenorul oaspeţilor, Marius Lăcătuş, a avut un schimb dur de replici cu un grup de suporteri aflaţi la tribuna a doua a stadionului Gloria. Buzoienii i-au reproşat lui Lăcătuş că a câştigat la Buzău cu noroc, dar şi cu ajutorul arbitrilor, lucru care l-a scos din sărite pe fostul internaţional.

La finalul returului Ligii a doua, Gloria Buzău se află pe locul 8 în clasament, cu 25 de puncte, şi va evolua în play-out, în timp ce formaţia ieşeană va evolua în play-off ,după ce a terminat sezonul regulat pe primul loc.

Citeşte şi: VIDEO 14 liceeni buzoieni au simţit pe pielea lor ce înseamnă o zi de instrucţie printre militarii Forţelor Speciale