Gloria Buzău, învinsă la Iaşi de trupa lui Marius Lăcătuş

0
Gloria este la prima înfrângere în deplasare în actualul sezon

Gloria Buzău a pierdut cu scorul de 3 - 1 partida disputată sâmbătă, în deplasare, în compania formaţiei CSMS Iaşi. Gruparea din Crâng este la prima înfrângere în deplasare în actualul sezon de liga a doua.

CSMS Iaşi, formaţie antrenată de Marius Lăcătuş, a început în forţă partida. Astfel, în chiar minutul 2, Herghelegiu a deschis scorul pe gazde, după ce a reluat cu latul, de la patru metri, în plasa porţii buzoiene. În minutul 27, gazdele au majorat diferenţa. Dedu a scăpat singur cu Stoicescu şi, de la 10 metri, l-a învins pe portarul Gloriei.

Al treilea gol al ieşenilor a fost înscris în minutul 55, de fostul stelist Marius Onofraş. Golul de onoare al Gloriei a fost marcat de Drăguţ, în minutul 88 al partidei. CSMS Iaşi - Gloria Buzău, scor final 3 - 1, iar Gloria se află la prima înfrângere în deplasare în actualul sezon de Liga a doua.

În urma acestei etape, Gloria Buzău rămâne pe locul 6 în clasament, cu 15 puncte acumulate, la egalitate de puncte cu Farul Constanţa.