Gloria Buzău, învinsă categoric de către Academica Argeş

0
GLORIA

Gloria Buzău a suferit prima înfrângere în noul sezon al Ligii a doua. Gruparea din Crâng a pierdut cu scorul de 3 - 0 în faţa formaţiei Academica Argeş.

Primul gol al partidei a fost marcat în minutul 14, de către Dedu. Gazdele au majorat diferenţa cu trei minute înainte de pauză, prin Popovici, iar tabela a fost închisă în minutul 76, prin reuşita lui Venţer.

Buzoienii puteau marca şi ei în minutul 81, dintr-o lovitură de la 11 metri obţinută de Puşcaşu. Bobe a expediat mingea în bară, ratând astfel şansa de a marca golul de onoare al buzoienilor.

Gloria Buzău va avea ocazia să se revanşeze în faţa propriilor suporteri în partida de marţi, contând pentru turul V al Cupei României. Elevii lui Viorel Ion vor întâlni pe stadionul din Crâng, de la ora 16:30, gruparea CF Brăila.

Citeşte şi: VIDEO S-a dat startul în raliul automobilelor de epocă. Maşinile vor parcurge peste 450 km, până la Chişinău