Gloria Buzău a încheiat turul Ligii a III-a cu o victorie

0
Buzoienii au înscris de trei ori în poarta focşănenilor                                       FOTO: FC Gloria Buzău

Gloria Buzău continuă seria rezultatelor pozitive în Liga a III-a. Astăzi, gruparea buzoiană, condusă de pe margine de tehnicianul  Marian Roşu, a obţinut toate cele trei puncte în disputa pe terenul celor de la CSM Focşani, scor 0 - 3.

Cu Marian Roşu pe banca tehnică, Gloria Buzău începe să arate a echipă ce ţinteşte promovarea în Liga a II-a. Astăzi, într-un meci disputat în deplasare, Gloria învins cu scorul de 1 - 0 formaţia CSM Focşani.

Primul gol al buzoienilor a fost înscris în minutul 44 al partidei. Buzoianul Cucu a executat un corner, iar Săpunaru, în încercarea de a respinge mingea din careu, a reluiat cu capul din 6 metri în propria poartă.

Al doilea gol al Gloriei a fost marcat în minutul 76, atunci când Mendy a reluat cu capul mingea centrată în careu de acelaşi Cucu.

A treia reuşită a Gloriei a venit în ultimul minut al partidei. Zăinescu a înscris cu un şut plasat, de la 8 metri, după o combinaţie cu Bobe.