Gloria Buzău, egal în deplasare în primul meci oficial din 2015

0

Gloria Buzău a obţinut un punct important sâmbătă, în deplasarea de la Dorohoi, în primul meci din sezonul de primăvară, contând pentru etapa a 17-a a Ligii a doua la fotbal.

Fotbaliştii buzoieni au încheiat la egalitate, scor 2-2, partida susţinută pe terenul echipei botoşănene. Gloria a condus la pauză după reuşita lui Claudiu Dumitrescu, din minutul 13, însă gazdele au întors rezultatul la reluare, în doar 5 minute, prin Al. Marin, în minutul 51, şi Grumezescu, în minutul 56.

Veteranul Gloriei, Iulian Dăniţă, a egalat în minutul 62, rezultat rămas neschimbat până la finalul meciului.

În urma acesteui egal, Gloria se menţine pe locul 4 în clasament, cu 26 de puncte. Etapa viitoare, sâmbătă, Gloria va juca pe teren propriu împotriva formaţiei CF Brăila.

Citeşte şi: VIDEO Ambulanţă cu pacient în ea, lovită într-o intersecţie din Buzău